Web Sitesini Yenileme

folder_openGenel, Web Tasarım
Web Sitesini Yenileme

Web Sitenizi Yenileme Zamanı Geldi mi?

Web sitesini yenileme, şirketinizi temsil eden kritik bir noktadır. Ziyaretçilerin ürün veya hizmetinizi tanıdığı ilk yerlerden birisidir.

Bir web sitesine sahip olmanın birçok avantajı vardır. Örneğin, web sitesi müşteriler için her zaman ve her yerde erişilebilir durumdadır. Mesai saatleri dışında müşteriler ürünlerinizi veya hizmetlerinizi görebilir, fiyatları kontrol edebilir veya markanızı tanıyabilir.

Müşterilerin ihtiyaç duydukları tüm bilgileri, işletmenizden başka herhangi bir etkileşim gerektirmeden tek bir yerden almalarını sağlar. İyi optimize edilmiş bir web sitesine sahip olmak, işletmeniz için zaman kazandırır ve daha iyi bir müşteri deneyimi sağlar.

Bazı şirketler web sitelerini kendileri geliştirir, ancak bizim tavsiyemiz bir web geliştirme uzmanıyla çalışmanızdır. İş planınızı geliştirmeye yatırım yapmak için zamandan, komplikasyonlardan ve diğer çabalardan tasarruf etmenizi sağlar.

Hepimiz iyi dengelenmiş bir web sitesine sahip olmanın şart olduğunu anlıyoruz. Ancak, şirketinizi en iyi şekilde temsil etmek için web sitesinin sürekli güncellenmesi gerekir.

Web Sitesi Yenileme Nedir ve Web Sitenizi Yenileme Zamanının Geldiğinin Temel Göstergeleri Nelerdir?

Web sitesi yenileme nispeten, dairenizi veya içindeki bir odayı tadilat etmeye benzer. Evinizi baştan inşa etmezsiniz; ancak estetik zevkiniz değişmiştir veya sizi eskisi kadar iyi temsil etmiyordur.

Aynı şey web sitenizde de olabilir. Şirketinizin hedefleri, ürünleri veya hizmetleri, işe ilk başladığınızda başlangıçtakiyle aynı olmayabilir.

Her web sitesi aynı değildir. Bazılarının diğerlerinden daha sık güncellenmesi gerekebilir. İşletmenizin amacı, sunduğu ürün ve hizmetlerin sayısı gibi birçok faktöre göre değişebilir.

Web sitenizi yenilemenin onu yeniden tasarlamak anlamına gelmediğini akılda tutmak önemlidir. Yeniden tasarlamaya kıyasla daha basit bir işlemdir. Web sitesini yeniden tasarlamak biraz zaman alabilir ve daha karmaşık veya kökten değişikliklere doğru yol alabilir. Web sitesini yenilemek, yazı tiplerini değiştirmek veya içeriği güncellemek anlamına gelebilir.

Web sitenizi yenilemek için doğru zamanın ne zaman olduğunu merak edebilirsiniz. Web sitenizi her yıl yenilemeniz önerilir. Ancak birkaç gösterge, web sitenizi er ya da geç yenilemek için doğru zamana karar vermenize yardımcı olabilir.

Web sitesini mümkün olan en kısa sürede yenilemek için temel göstergeler:

Web sitenizi ziyaret edenlerin istatistiklerine bakıldığında hemen çıkma oranınız ortalamanın üzerindeyse, müşterilerin reklamlarınızı tıkladığını ve ardından web sitenizden ayrıldığını varsayalım. Bu web sitenizin markanızı en iyi şekilde temsil etmeyebileceğinin en iyi göstergelerinden biridir.

Eskisi kadar çok dönüşüm alamıyorsanız, bu birkaç farklı sorundan kaynaklanıyor olabilir; ancak web siteniz de bu sorunlardan biri olabilir.

Web siteniz rakiplerinizin web sitesine kıyasla sıkıcı görünüyor olabilir. Rakipleri takip etmek ve mevcut pazarla ilgili değişiklikleri yapmak her zaman en iyi uygulamadır.

İletişiminiz etkisiz olabilir. Bu nedenle, web sitesi, işletmenizi müşterilere temsil etmek için ana araçlardan biridir. Sosyal medya harikadır, ancak her zaman web sitesine yönlendirir. Web siteniz sosyal medya stratejinizle bağlı olarak güncel değilse, “Houston, bir sorunumuz var”.

Web sitesindeki ürün veya hizmetleriniz sunduğunuz ürünlerle uyuşmamakta ve ürün seçimi güncellenmiyor olabilir. Web sitesindeki stoklarınızı güncellemeniz çok önemlidir.

Bunları veya başka sorunları fark ettiyseniz, belki de web sitenizi yenilemenin zamanı gelmiştir.

Yüksek miktarda bütçe yatırmak zorunda kalmadan web sitenizi yenilemenin birkaç kolay yolu vardır:

Web sitesindeki hizmetlerinizi veya ürünlerinizi mevcut olanlarla uyuşmuyorsa güncelleyin,

Ürünlerinizin, hizmetlerinizin veya ekibinizin resimlerini güncelleyin,

Web sitenize yeni bir görünüm kazandırmak için yeni bir yazı tipi seçin veya sayfadaki bölümleri yeniden düzenleyin,

Bu yeni görünümü öne getirmek için web sitenizin renklerini değiştirin,

Açılış sayfalarını güncelleyin, gezinmeyi kolaylaştırın.

Bunlar hızlı bir şekilde yapılabilecek şeylerden sadece birkaçıdır. Bu küçük değişiklikleri bile web sitenize uygulamak, web sitenizin aramalardaki performansını artıracaktır. Ürün ve hizmetlerin güncel olması satışlarınızı artırabilir.

Ayrıca, müşterilerinizi mevcut yeni ürünler hakkında bilgilendireceksiniz. Web sitenizdeki resimleri güncellemek her zaman iyi bir fikirdir. Harika bir şirketin çalışmalarının arkasında kimin olduğunu görmek her zaman güzeldir.

Son olarak, açılış sayfalarına yeni yazı tipleri ve renkler eklemek veya değiştirmek, müşterilerinizi olumlu yönde etkileyebilir. Yeni bir görünüm, müşteriniz için daha çekici, gezinmesi daha kolay olabilir ve kullanıcı yolculuğunu iyileştirebilir.

Ancak, şüpheye düştüğünüz konular olduğunda bir web geliştirme uzmanına danışmak en iyisidir.

Etiketler: , ,

Benzer Yazılar