Web Tasarım - Grafik Tasarım

Nano Teknoloji Cam Geliyor

Türk şirketleri Ar-Ge çalışmaları kapsamında nano teknoloji üzerinde yaptıkları çalışmalarda sınır tanımıyor. Bir Türk şirketin nano teknolojiyle ürettiği cam, mermerin kullanıldığı bir çok alanda alternatif olarak kullanılabiliyor.

Aymina Kompozit Lamina Cam ve Solar Panel adlı Türk şirketin nano teknolojiyle ürettiği cam, mermerin kullanıldığı bir çok alana alternatif olmaya aday. Nano teknolojiyle üretilen camın maliyetinin de mermere oranla daha az olması mermerin yerini alabileceğini işaret ediyor.

Üretilen camın dünyada bir benzeri yok. Ürün fayans ve seramiklerin kullanıldığı tüm alanlarda kullanılabiliyor. Mermerden farkıysa desen ve renk sınırının olmaması ve daha ucuza elde edilmesi. Müşterinin istediği desene sahip olabildiği ürün mermer kadar sağlam olmasıyla güven veriyor.

Şirketin nano teknolojiyle ürettiği cam 300 derece sıcaklığa dayanabiliyor. Dünyada eşi olmayan camın patenti alındı. Ürün ilk olduğu için şirket tanınması ve yaygınlaşması için metrekaresini 150 liradan veriyor. Ürün banyo, duş kabini, mutfak tezgahı, merdiven, balkon korkulukları ve sehpaların vazgeçilmezi haline gelen mermere alternatif olarak kullanılabiliyor.