Web Tasarım - Grafik Tasarım

Intel yepyeni teknolojiler tanıttı!

CES 2017’nin aktif firmalardan biri olan Intel, sanal gerçeklikten, akıllı gözlüklere ve drone’lar kadar tonlarca yeni teknoloji tanıttı. Sizler için hepsine göz attık!

11.01.2017 / 15:45

Intel yepyeni teknolojiler tanıttı!

CES 2017‘de dikkatimizi çeken standlardan biri de Intel oldu. Drone‘ları, yeni nesil işlemcileri ve Teknolojileri ile bize geleceğin portresini çizdi.

Intel’in drone’u CES 2017’deydi

Fuarda kendine ayrılan kısmı farklı teknolojilerle kategorilere ayıran Intel, birçok yeni nesil teknolojiyi bizlere tanıttı.

Sürücüler içim tasarlanan akıllı gözlük ilk dikkatimizi çeken ürün oldu. Bu gözlükler kullandığınız araca göre size ek bilgiler sunuyor. Örnek olarak, otomobil kullanırken yol bilgileri size sunulurken, bisiklet kullanırken, hızınız, kalp ritminiz gibi birçok veri gözlük camına yansıtılıyor.

Intel’in drone‘u stand alanında hayli ilgi çekti. Önümüzdeki yıllarda geniş kullanım alanları sunacak olan drone teknolojisinde Intel de böylece “Varım!” dedi.

Sanal gerçeklik alanında da atılımlar yapan firma, sanal gerçeklik gözlüklerini deneyim alanına yerleştirmişti. Yine kendilerine ait bir bölgenin 360 derece canlı görüntüsünü izlemenize imkan sağlayan gözlüklerin tam kapsamı şimdilik bilinmiyor.

SDN – ShiftDelete.Net