Web Tasarım - Grafik Tasarım

Google’dan Raspberry Pi atağı!

Google, Raspberry Pi için sunacağı araçlarla çok daha güçlü projeler imza atılmasını sağlayacak. İşte yapay zekadan makine öğrenimine kadar birçok aracı sunacak destek.

25.01.2017 / 11:00

Google’dan Raspberry Pi atağı!

Google, Raspberry Pi için yapay zeka ve makine öğrenme araçlarını sunmak üzere kolları sıvamış durumda. İşte, Google’ın Raspberry Pi atağından detaylar.

Google, Raspberry Pi için akıllı araçlar sunacak

Raspberry Pi Foundation, Google’ın 2017 yılında maker topluluğu için oldukça heyecan verici planları olduğunu açıkladı. Reklamcılıktan bulut bilişime kadar birçok alanda boy gösteren Teknoloji devi Google’ın, bu yıl içerisinde birçok akıllı aracı platforma getirmek üzere çalışmalarını sürdürdüğü belirtiliyor.

Google’ın yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojisi ile maker topluluğunun çok daha güçlü projelere imza atması mümkün olabilecek. Makine öğrenimi, nesnelerin interneti (IoT), robotik ve ev otomasyonu için çeşitli araçlar geliştiren Google, Raspberry Pi hayranlarının hangi araçlara ihtiyaç duyduğunu anlamak üzere bir anket bile hazırlamış.

17-01/24/raspberry-pi-google-02-1485278282.png

Ankete bakılırsa, Google’ın öncelikleri arasında yüz ve duygu tanımlamanın yanı sıra, konuşmadan metne çeviri, doğal dil işleme ve duygu analizi bulunuyor. Ek olarak şirket; navigasyon, botlar ve kestirimsel analiz için de güçlü teknolojiler sağlayacak.

Bakalım, 10 milyon fazla satma başarısı gösteren küçük ve ucuz Raspberry Pi kartlar, Google desteğiyle birlikte daha neler sunabilecek?

SDN – ShiftDelete.Net